VAN TUŞBA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

Milli Eğitim Bakanlığınca ilçemizdeki eğitim kurumlarına ataması yapılan Öğretmen (ilk atama sözleşmeli) adaylarının başlama iş ve işlemleri için aşağıda belirtilen evrakı hazırlamalar ve göreve başlama duyurusunun yayımlanmasını beklemeleri gerekmektedir. Göreve başlama işlemleri ile ilgili işlemler sonuçlandığı zaman sayfamızdan göreve başlama duyurusu yayımlanacak olup, belirtilecek tarihler arasında talep edilen evraklar ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuru yapmaları gerekmektedir.
İLÇEMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

1 - Lisans diploması veya okuldan alınacak geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

7. Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)

8. Sabıka kaydı. (Adliyeden alınacaktır.)

9. Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği

10. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

11. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü hastaneden alınacak olan sağlık kurulu raporu.

 

 

 NOT1: İstenilen belgelerin asılları veya onaylı fotokopisi hazırlanacaktır.

Şerefiye Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Ezberciler İş Merkezi D Blok Kat 2 İpekyolu/VAN - (0432) 2161008 2161009

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.