VAN TUŞBA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. YETENEK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI

TUŞBA / VAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI  2. YETENEK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI

VE YETENEK SINAVI İÇERİKLERİ

SINAV TAKVİMİ

 

 

 

İlgi  a) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği

        b) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvuru e-Klavuzu 2020

Okulumuz Van Güzel Sanatlar Lisesinin 01 Temmuz 2020  ile 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılan 1.yetenek sınavları neticesinde boş kalan kontenjanlar için 28-29 Eylül 2020 tarihleri arasında  aşağıda belirtilen sınav takvimine göre yeniden aynı usul ile öğrenci alınacaktır.

   Birinci yetenek sınavına girerek başarılı olamayan  öğrencilerin  14 Eylül - 25 Eylül 2020 tarihleri arasında okulumuz müdürlüğüne  başvuruda bulunarak "Sınav Giriş Belgesi" düzenlemeleri  28-29 Eylül 2020 tarihleri arasında  yapılacak 2.yetenek sınavına girmeleri için yeterli olacaktır. Bu öğrencilerin ayrıca yeniden  bankaya sınav ücreti yatırmalarına gerek yoktur.

ÖNEMLİ !

          Sınava ilk kez girecek olan öğrenciler ise aşağıda belirtilen usul ve takvime göre başvuru için gerekli belgeleri tamamlayarak 14 Eylül - 25 Eylül 2020 tarihleri arasında okul müdürlüğümüze velisi ile birlikte bizzat okula gelerek veya posta yolu ile  ön kayıt için müracaat etmeleri gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır

 

 

YETENEK SINAVI BAŞVURULARI

14 EYLÜL - 25 EYLÜL

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİ LİSTELERİNİN İLANI

25 EYLÜL

YETENEK SINAVLARI

              28 EYLÜL ? 29 EYLÜL

SINAV SAATİ

10:00

SINAV SONUÇ İLANI

2 EKİM

(OKULUN WEB İNTERNETSAYFASI ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR)

2.YETENEK SINAVI KESİN KAYIT TARİHİ

5 EKİM

 

 

 

GENELŞARTLAR

* 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılında  Ortaokul veya İmam Hatip Ortaokulunun 8.inci sınıfını bitirmiş olmak.(DİKKAT:  Ortaokuldan sonra okula ara verenler sınava giremez.)

Sınava girecek öğrenciler sınava giriş esnasında " Sınav Giriş Belgesi" ile "Nüfus Cüzdan Belgesi"ni yanında bulundurmak zorundadır. Her iki belgeden birinin dahi olmaması halinde öğrenci sınava alınmayacaktır.

·         Öğrenci seçimi yetenek sınavında 50 (Elli) ve üzerinde puan alanların;yetenek sınavlarının % 70'i ile Ortaokul Başarı Puanının % 30'u baz alınarak 100 (Yüz) tam puan üzerinden puan üstünlüğüne göre değerlendirme ve sıralama yapılacaktır.

 

·         Yetenek sınavlarından 50 (Elli ) puan barajının altında kalan öğrenciler başarısız sayılarak değerlendirmeye alınmayacaktır.

 


 

2020-2021 ÖĞRETİM YILI  2.YETENEK SINAVI  KONTENJANLARI:

                                            9. Sınıf Müzik   :  1 öğrenci

                                           10. Sınıf  Müzik  :  4 öğrenci

 

 

 

 SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

1-       Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında bitiren öğrenciler dilekçe ile birlikte okulumuza başvuruda bulunacaktır.

2-       Kayıtlar e-Okul üzerinden müdürlüğümüzce yapılacak olup Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi e-Okul üzerinden alınacaktır.

3-       Geçici eğitim merkezlerini (GEM) bitirenler ise dilekçe, bir fotoğraf ve ortaokul başarı puanını da gösteren öğrenim belgesi ile birlikte ilgili okul müdürlüğüne başvuru yapacaklardır.

4-       Ortaokul başarı puanını gösteren "Başarı durum Belgesi"müdürlüğümüzce e okul üzerinden alınacaktır.

5-       EK 1' Sınav Giriş Belgesi  başvuru esnasında müdürlüğümüzce tanzim edilerek teslim edilecektir.

6-       Sınav ücreti belgesi veya banka dekontu(Sınav başvuru ücreti 80 TL)

Van Denizbank Merkez Şube Van Güzel Sanatlar Lisesi Hesap No:2500-7794543

Denizbank IBAN :TR270013400000779454300001

 

 

5- Yukarıda belirtilen şartları tamamlayan adaylar başvuru için 14 Eylül - 25 Eylül 2020 tarihleri arasında doğrudan velisi ile veya posta yoluyla okul   müdürlüğümüze müracaat edebilirler. Postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 

 

 

 

MÜZİK BÖLÜMÜ  YETENEK SINAVI

Tekaşamalı yetenek sınavı yapılacaktır.

1- Müziksel İşitme :Piyanodan verilen seslerin tekrarı   (Tek ses, İki ses, Üç ses, dört ses  duyma )

2-Ritimsel Bellek  :Ritim Tekrarı   a)  2/4 Tonal    b)  5/8 Modal

3-Ezgisel Bellek    : Ezgi Tekrarı a) 2/4 Tonal b ) 4/4 Tonal

4-Müziksel çalma ve söyleme

 

 

 

NOT:

* Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvuru e-Klavuzu 2020 bakılabilir.

* Özel Eğitime ihtiyacı olan ve kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler komisyon tarafından Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvuru e-Klavuzu 2020 de belirtilen usul ve esaslara göre kendi aralarında beceri/yetenek sınavına alınacaktır.

*Tüm Yetenek Sınavlarının içerikleri sınav komisyonlarınca sınav haftasında belirlenecektir.

*Okulumuza kayıt yaptıranlardan; tercihleri doğrultusunda  farklı tür  bir okula yerleşenler okulumuzdaki  kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

* Okulumuzun erkek öğrencileri için 208 kişilik bir pansiyonu bulunmaktadır. Pansiyonda barınma talebinde bulunacak erkek öğrenciler, kontenjan durumu ile okul yerleştirme puanı  üstünlüğü esasına göre sıralanarak belirlenecektir. Pansiyon için velilerin okula kayıt  esnasında müdürlüğümüze dilekçe ile müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

* Kız öğrencilerimiz için okulumuza ait  pansiyon bulunmamaktadır.

*Pansiyona yerleşemeyen erkek öğrenciler ile kız öğrencilerimiz taşımalı öğrenci olarak okula gidip gelebileceklerdir.

 

"ÖZEL YETENEK SINAVINA GİRECEK BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ."

 

Şerefiye Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Ezberciler İş Merkezi D Blok Kat 2 İpekyolu/VAN - (0432) 2161008 2161009

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.